مکان های دیدنی باکو

شهر باکو،پایتخت جمهوری آذربایجان و بزرگترین شهر این کشور است.شهر باکو با قرارگیری در کناره دریای خزر دارای آب و هوایی معتدل و گاها با وزش بادهای تند می باشد.باکو یکی از شهرهای تاریخی منطقه می باشد که از نظر تاریخی نیز بسیار غنی بوده و آثار فراوانی از ایام قدیم در این شهر نمایان است که حاکی از آن است این شهر دارای تاریخ و فرهنگ دیرینه است.

از بناها،ساختمان ها و آثار مهم تاریخی و فرهنگی باکو و اطراف این شهر می توان به مجموعه شهر قدیم باکو یا ایچری شهر،قلعه دختر،سرای شیروانشاهان،یانار داغ یا کوه سوزان،بناهای سنگی قوبوستان و آتشگاه نام برد.

همچنین از سایر مکان های دیدنی باکو می توان به برج های آتش Flame Towers،پارک مفاخر،خیابان شهیدلر،مرکز حیدرعلی اف،موزه فرش باکو،آستانه مقدس بی بی هیبت خواهر امام رضا (ع)،چرخ و فلک باکو،خیابان تارقووی،پارک آبی باکو نام برد.

شهر قدیم باکو

شهر قدیم باکو یا همان ایچری شهر مجموعه از خانه های سنگی،کوچه و خیابان های سنگفرش شده می باشد که دورتادور شهر قدیم باکو با دیوارهای بلند محصور شده و چند ورودی در اطراف دیوارها تعبیه شده است که معروفترین ورودی به شهر قدیم باکو قوشا قالا می باشد.همچنین در قسمت جنوبی شهر قدیم باکو و مشرف به دریای خزر قلعه معروف قیز قالاسی یا قلعه دختر واقع شده،قلعه دختر دارای ارتفاعی در حدود ۳۲ متر و قطر ۱۶ و نیم متر می باشد که به ۸ طبقه تقسیم شده است.قلعه دختر باکو طبق نوشته ها مربوط به قرن ۸ میلادی می باشد.شهر قدیم باکو دارای استراحتگاه،کاروانسرا و بسیاری دیگر از امکانات زمان خود بوده که همگی در داخل شهر قدیم تعبیه شده است.

یادآور می شود که سفر به باکو آذربایجان مستلزم دریافت ویزای باکو آذربایجان می باشد که می توانید اطلاعات لازم را اینجا دریافت کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال و استفاده از تجربیات سفر می توانید از گروه تلگرام سفر به باکو استفاده نمایید.
جهت ورود به گروه تلگرام سفر به باکو اینجا کلیک کنید